Barum Czech Rally Zlín: runda najbliższa Polsce

Na starcie kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów stanie polsko-francuski duet Aleks Zawada / Cathy Derousseaux, którzy nie ukrywają swoich chęci do zgarnięcia dużej ilości punktów. Największa rajdowa impreza w Czechach, rozgrywany od roku 1971 Rajd Barum to święto nie tylko dla naszych zachodnich sąsiadów. Impreza ściąga na swoje odcinki specjalne także mnóstwo kibiców z Polski, którzy swoim dopingiem wspierają zawodników w drodze do zwycięstwa. A nie jest to sprawa łatwa – w całej historii rajdu w klasyfikacji generalnej tylko raz zwyciężał Polak, nieodżałowany Janusz Kulig (rok 1999).

Aleks Zawada: Piątą rundą FIA ERC Junior Championship będzie Barum Czech Rally Zlin, rajd najbliżej naszego kraju. Wystartuję w tym asfaltowym rajdzie razem z Cathy Derousseaux, która poprzednim razem pilotowała mnie w Irlandii. Będziemy walczyć o najwyższe miejsce w stawce trzynastu Juniorów, w tym z prawie całą czołówką. Aktualnie zajmujemy dziesiąte miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, dlatego chcemy walczyć o podwyższenie pozycji w klasyfikacji. Po nieudanej poprzedniej rundzie, z której musieliśmy się wycofać po awarii silnika, jesteśmy zmotywowani dwa razy bardziej. Liczymy na Wasz doping, jak zwykle zapraszamy na strefę serwisową i do zobaczenia na mecie!

Rajd rozpocznie piątkowy (29 sierpnia) odcinek testowy. O godzinie 21:15 wystartuje superodcinek specjalny Zlin (9,51km), poprzedzony honorowym startem w centrum miasta (17:00). Sobota to trzy pętle złożone z klasycznych odcinków specjalnych, Slušovice, Maják, najdłuższy w rajdzie Troják (22,82km) oraz Semetín. Na niedzielę zaplanowano trzy odcinki pokonywane dwukrotnie, Zádveřice, Pindula oraz Kudlovice. Metę zaplanowano na godzinę 16:00, w centrum Zlinu. Cały rajd mierzy ponad 640 kilometrów, w tym 237 kilometrów odcinków specjalnych.

Partnerami zespołu MSZ Racing są: Wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto-Polska, przedstawiciel profesjonalnych narzędzi USAG oraz firma Abaprim – fabryka reklamy. Firma GB promotion zajmuje się opieką medialną zespołu MSZ Racing.