Liderzy punktacji FIA Trophy wśród zgłoszonych do 3. Rajdu Polski Historycznego

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 3. Rajdu Polski Historycznego, jego ostateczny termin zgodnie z regulaminem mija 4. sierpnia. Miło nam poinformować, że organizatorzy dostali zgłoszenia od załóg, które zajmują aktualnie (po rozegranych trzech rundach FIA Trophy for Historic Regularity Rallies) dwa pierwsze miejsca. Paolo Marcattilj z Włoch dotychczas zgromadził 41 punktów i w Krakowie zobaczymy go w Porsche 911T. Christian Crucifixz (reprezentant Luksemburgu) zajmuje drugie miejsce z 36 punktami, a w Krakowie pojawi się Cortiną Lotus.

Po raz trzeci na naszym rajdzie wystartuje Istvan Sandor z Węgier (Skoda 100 L Rallye), a po raz drugi Frank Richter z Niemiec (Wartburg 353). Ciekawym autem będzie Wartburg 353 MC węgierskiej załogi, w którym Egon Culmbacher w 1972 roku startował w Rajdzie Monte Carlo.

Z pewnością czołówka polskich kierowców po pierwszej eliminacji w historycznych rajdach na regularność zjawi się w Krakowie. Trzebiatowski, Adamczyk, Stryczak, Burtan będą walczyć o kolejne punkty w Pucharze Polski.

Trasa trzeciej edycji Rajdu Polski Historycznego liczy 768,8km, w tym 19. odcinków jazdy na regularność, dających łącznie 360,62km i przebiega między innymi przez Kraków, Łapanów, Białkę Tatrzańską, Zakopane, Wieliczkę czy Maków Podhalański. Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie rajdu: www.rajdpolskihistoryczny.pl.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Partnerem strategicznym imprezy jest Valeo, oficjalny pomiar czasu zapewnia SMOK GPS. Wśród partnerów są: Novol, Hotel Bania, Maków Podhalański, Łapanów, Zakopane, Renault Anndora sp. z o. o., Geotermia Mazowiecka S.A, Farmona Waliczek, Platinum Orlen Oil, Inter Cars S.A., RajdoweAkcesoria.pl, Karczma w Krzywaczce, Brantz Rallymeters i GB promotion. Opiekę medialną zapewniają Automobilista, Kraków.pl, TVP Kraków, Radio Kraków, Classicauto, RajdowyPuchar.pl oraz BESTOFRALLY.pl.