Oświęcimski: wygrana w klasie i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej

Jak można było spodziewać się przed startem 1. Rajd Oświęcimski przyniósł niezwykle dużą ilość emocji. Odcinki specjalne były wymagające, a zawodnicy walczyli o każde ułamki sekund, które – jak się później okazało – decydowały o wygranej w rajdzie. Wspierany przez GB promotion duet LP Rally Team zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając rajd tylko o 1,8s (!).

Łukasz Pieniążek: Udało się nam wystartować i walczyć o kolejne punkty. Dzięki dobrej jeździe i zmianom w ustawieniach samochodu po pierwszej pętli zaczęliśmy odrabiać nieduże straty do liderów, przez dwa odcinki specjalne zmniejszając różnicę o ponad sześć sekund. Gdy do wyjścia na prowadzenie zostały dosłownie niecałe dwie sekundy okazało się, że organizatorzy odwołali ostatnią próbę i tym samym nie mieliśmy już szansy na odrobienie tej straty. Dziękuję za walkę i gratuluję tempa Piotrkowi Baranowi, który wygrał rajd – zrobię co w mojej mocy, aby podczas kolejnej rundy zrewanżować się. Dziękuję także firmie GG-CAR Serwis, bo ten sukces to w dużej mierze ich zasługa. Zapraszam wszystkich kibiców do polubienia mojego fan page w serwisie Facebook (www.facebook.com/pieniazekrally) – znajdziecie tam najświeższe informacje i konkursy.

Ryszard Ciupka: Dotarliśmy do mety czwartej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, 1. Rajdu Oświęcimskiego. Walka była bardzo zacięta i pozostaje mały niedosyt spowodowany odwołaniem ostatniego odcinka specjalnego. Mimo wszystko cieszymy się z kolejnych punktów, które pozwalają nam utrzymać się na prowadzeniu w cyklu. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie!

Start załogi Łukasz Pieniążek i Ryszard Ciupka w Rajdzie Oświęcimskim był możliwy dzięki firmom: Bastal, El-Q, Złompol oraz GB promotion.