Rajd Ziemi Bocheńskiej na szóstkę z plusem

Jedna z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w Małopolsce za nami. Był to 2. Rajd Ziemi Bocheńskiej, który podczas tegorocznej edycji nosił miano imienia Janusza Kuliga (swoją drogą mamy nadzieję, że ten status zostanie utrzymany). Przed rajdem krążyły różne wizje tego, jak zostanie rozegrany: czy odcinki nie okażą się zbyt trudne, bo przy tej pogodzie (było baaardzo ciepło) z pewnością miało być szybko. No i strefy kibica również powodowały sporo kontrowersji. Koniec końców rajd przebiegł w pozytywnej i dobrej atmosferze, bez większych problemów organizacyjnych. No i chyba większość wróciła z rajdu z uśmiechami na twarzach. 🙂

Osobiście miałem dwie różne wizje tego, jak do rajdu podejdą sami zawodnicy. Z jednej strony bałem się, że niektórych może ten rajd przerosnąć – z drugiej po wydarzeniach, które miały miejsce podczas ostatniej rundy liczyłem, że stawka podejdzie z rozwagą do niełatwych prób i tak też się stało. Z 77. załóg, które przejechały start na bocheńskim Rynku aż 62. dotarły do mety. Tylko 15. duetów z takich czy innych przyczyn nie dojechało do końca – myślę, że wynik mówi sam za siebie. W rajdzie zwyciężył duet Łukasz Pieniążek i Ryszard Ciupka (Honda Civic Type-R), którzy pokonali tylko o 1,4s Piotra Marciniaka z Aliną Waleczek (Peugeot 206). Pierwszą trójkę uzupełnił Dariusz Twardzik pilotowany przez Mariusza Żelazko (Renault Clio, +25,1s).

Firma GB Promotion była na miejscu rajdu i wspierała organizatorów 'konferansjerką’ podczas ceremonii startu, mety i rozdania nagród. Nie zabrakło także naszego serwisu RajdowyPuchar.pl, który jak co rajd RSMŚl stworzył relację na żywo ze zmagań – mam nadzieję, że się podobała. Dodatkowo przyznana została także druga statuetka Max Attack Trophy. Dzięki współpracy z firmą Bo-Glass mogliśmy nagrodzić nią Waldemara Janeckiego, zwycięzcę klasy Legend i najszybszego zawodnika w samochodzie napędzanym na tylną oś. Waldek znany jest z łączenia efektywnej i efektownej jazdy RWD, czego mu serdecznie gratuluję.

Kolejną rundą Mistrzostw Śląska będzie 1. Rajd Oświęcimski, na którym też planujemy być. Wcześniej jednak GEKO Ypres Rally, Rajd Polski i Rzeszowski.

G. B., autorem zdjęć jest Krzysztof Grzesik