Szwajcarska jesień na Rallye du Valais

Przedostatnie starcie tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy będzie miało miejsce w Szwajcarii, podczas Rajdu du Valais. Do miasta Sion w południowo-zachodniej części kraju zjedzie czołówka mistrzostw Starego Kontynentu, w tym również sześć załóg rywalizujących w ramach mistrzostw Juniorów (FIA ERC Junior Championship). Na asfaltowe odcinki w przepięknych okolicach szwajcarskich Alp wybiera się także zespół MSZ Racing, którego załoga – Aleks Zawada i Cathy Derousseaux – zamierza walczyć o wygraną. Nasza firma jak zwykle zajmie się obsługą medialną zespołu i załogi.

– Po pierwszym podium, jakie zajęliśmy podczas ostatniej rundy w Czechach, mamy sporą chęć na powtórzenie takiego sukcesu – wypowiada się kierowca, Aleks Zawada. – Nie ma co ukrywać, damy z siebie wszystko i chcemy wygrać ten rajd. Czekają nas trzy, bardzo trudne etapy, w których pokonamy aż 19 odcinków specjalnych. Jeden z nich mierzy ponad 32 kilometry i z pewnością będzie nie lada wyzwaniem. Jak zwykle mocno liczymy na Wasz doping, który zawsze mocno odczuwamy i który dodaje nam sił do walki. Przy okazji wszystkich zapraszam do polubienia mojego konta na Facebooku, www.facebook.com/alekszawadaofficial, gdzie znajdziecie najświeższe informacje z trasy rajdu. Trzymajcie kciuki!

Zawody rozpocznie czwartkowy odcinek testowy (23 października). Po nim ruszą zmagania, około godziny 15:00. Do przejechania będą trzy odcinki specjalne, dające łącznie 34 kilometry. Po tej „rozgrzewce” nadejdzie piątek, czyli ponad 92 kilometry odcinków specjalnych, które podzielone zostaną na osiem prób. Niedziela będzie zdecydowanie najdłuższa: na zawodników czeka 135 kilometrów w ośmiu odcinkach specjalnych. Cały rajd 622 kilometry, w tym 260 kilometrów „oesowych”.

Partnerami zespołu MSZ Racing są: Wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto-Polska, przedstawiciel profesjonalnych narzędzi USAG oraz firma Abaprim – fabryka reklamy.