Trwają przygotowania do Rajdu Małopolskiego

Przed nami nowe wydarzenie na rajdowej mapie Polski. Rajd Małopolski to inicjatywa przygotowywana z myślą o zawodnikach, kibicach oraz mieszkańcach, promująca piękne tereny Beskidu Makowskiego. Zawody rozegrane zostaną w dniach 30-31 lipca, jako runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Wykorzystując nowe założenia regulaminowe, już w pierwszym sezonie Rajd Małopolski trafi do kalendarza RSMŚl, jako zawody drugiej kategorii (długość do 25 kilometrów „oesowych”). Na jego trasę złoży się piątkowy prolog oraz dwa sobotnie odcinki specjalne, każdy z nich pokonywany trzykrotnie. Trasa będzie kompaktowa, wytyczona w okolicach Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego i Zawoi. Organizatorem Rajdu Małopolskiego będzie Automobilklub Śląski, a promotorem GB Promotion, agencja 360˚.

– Rajd Małopolski to efekt współpracy osób od lat zaangażowanych w organizację rajdów samochodowych na południu Polski. W skład sztabu wchodzą osoby z dawnego koła Automobilklubu Śląskiego w Krakowie i Safetypoludnie, ale nie tylko. Chcemy wznowić inicjatywę organizacji zawodów w Małopolsce, która niegdyś była rajdowym centrum naszego kraju

– wypowiada się Maciej Stabrawa, jeden z organizatorów.

– Będziemy próbować wykorzystać doświadczenia, które zbieraliśmy organizując poprzednie rajdy w ramach cyklu SJS MaxiOes czy Rajdy24 Cup. W przerwie od organizacji mieliśmy sporo czasu i pracowaliśmy nad trasą, dzięki czemu aż 90% niej będzie zupełną nowością. Wiemy, że pogodzenie wysokich oczekiwań zawodników, kibiców i mieszkańców jest bardzo trudnym zadaniem, ale z pewnością damy z siebie wszystko, by zaproponować coś możliwie najlepszego

– dodaje Gabriel Borowy z GB Promotion.

Kolejne informacje publikowane będą na bieżąco. Zachęcamy do odwiedzenia strony rajdu: www.rajdmalopolski.pl oraz profilu na Facebooku: www.fb.com/rajdmalopolski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments