Barum Czech Rally Zlín: runda najbliższa Polsce

Barum Czech Rally Zlín: runda najbliższa Polsce

Na starcie kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów stanie polsko-francuski duet Aleks Zawada / Cathy Derousseaux, którzy nie ukrywają swoich chęci do zgarnięcia dużej ilości punktów. Największa rajdowa impreza w Czechach, rozgrywany od roku 1971 Rajd Barum to święto nie tylko dla naszych zachodnich sąsiadów. Impreza ściąga na swoje odcinki specjalne także mnóstwo kibiców z Polski, którzy swoim dopingiem wspierają zawodników w drodze do zwycięstwa. A nie jest to sprawa łatwa – w całej historii rajdu w klasyfikacji generalnej tylko raz zwyciężał Polak, nieodżałowany Janusz Kulig (rok 1999).

Aleks Zawada: Piątą rundą FIA ERC Junior Championship będzie Barum Czech Rally Zlin, rajd najbliżej naszego kraju. Wystartuję w tym asfaltowym rajdzie razem z Cathy Derousseaux, która poprzednim razem pilotowała mnie w Irlandii. Będziemy walczyć o najwyższe miejsce w stawce trzynastu Juniorów, w tym z prawie całą czołówką. Aktualnie zajmujemy dziesiąte miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, dlatego chcemy walczyć o podwyższenie pozycji w klasyfikacji. Po nieudanej poprzedniej rundzie, z której musieliśmy się wycofać po awarii silnika, jesteśmy zmotywowani dwa razy bardziej. Liczymy na Wasz doping, jak zwykle zapraszamy na strefę serwisową i do zobaczenia na mecie!

Rajd rozpocznie piątkowy (29 sierpnia) odcinek testowy. O godzinie 21:15 wystartuje superodcinek specjalny Zlin (9,51km), poprzedzony honorowym startem w centrum miasta (17:00). Sobota to trzy pętle złożone z klasycznych odcinków specjalnych, Slušovice, Maják, najdłuższy w rajdzie Troják (22,82km) oraz Semetín. Na niedzielę zaplanowano trzy odcinki pokonywane dwukrotnie, Zádveřice, Pindula oraz Kudlovice. Metę zaplanowano na godzinę 16:00, w centrum Zlinu. Cały rajd mierzy ponad 640 kilometrów, w tym 237 kilometrów odcinków specjalnych.

Partnerami zespołu MSZ Racing są: Wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto-Polska, przedstawiciel profesjonalnych narzędzi USAG oraz firma Abaprim – fabryka reklamy. Firma GB promotion zajmuje się opieką medialną zespołu MSZ Racing.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.