Finał Pucharu Świata w Makowie Podhalańskim – 10. Rajd Polski Historyczny!

Już w najbliższych dniach rozegrana zostanie 10. edycja Rajdu Polski Historycznego, który stanowi finałową rundę Trofeum FIA w Historycznych Rajdach na Regularność. Po kilku latach przerwy zawody powrócą również do Makowa Podhalańskiego, gdzie zaplanowano krótki postój w trasie mierzącej blisko 970 kilometrów. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji!

W 10. Rajdzie Polski Historycznym weźmie udział ponad 40 załóg z blisko 10 krajów. Zobaczymy takie perełki motoryzacyjne, jak m.in. Triumph, Porsche, Lancia, Alfa Romeo, Mercedes czy polskie rodzynki – FSO Polonez i Polski Fiat 125p. Załogi „rywalizują” na regularność, czyli jadą zgodnie z przepisami, ze średnią prędkością nadaną przez organizatora. Trasa zawodów poprowadzona zostanie drogami województw małopolskiego i podkarpackiego, będzie liczyć 968,6 km, z czego aż dwie trzecie (638,66 km) to dystans testów regularności.

Postój w Makowie Podhalańskim odbędzie się w sobotę, 13. listopada, początek o godzinie 12:00 na parkingu kołu Urzędu Miasta / ośrodka zdrowia. Załóg uczestniczących w 10. RPH spodziewamy się około godziny 13, tuż po próbie Stryszawa-Grzechynia. Prócz nich na miejscu poczuć będzie można moc amerykańsko-polskiej motoryzacji: Auto-Classic zaprezentuje kolekcję klasyków zza oceanu, a GT Workshop i zlot „Nieśmiertelny” pokażą piękne ikony rodzimej motoryzacji: Fiaty 126p. Następnie załogi RPH wyjadą na próbę Maków Podhalański-Jachówka i udadzą się już w kierunku mety na krakowskiej Tauron Arenie.

Organizatorem wydarzenia jest firma GB Promotion, agencja 360 stopni.
Więcej informacji na Facebooku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments