Organizatorzy rajdu poprawiają drogi

Valvoline Rajd Małopolski odbędzie się w dniach 30-31 lipca. To nie tylko sportowe emocje i promocja dla regionu, ale także troska o bezpieczeństwo oraz stan dróg, zarówno przed, jak i po imprezie. Z budżetu rajdu już poprawiona została nawierzchnia drogi łączącej osiedla Bielasy i Zalas na granicy Zawoi i Grzechyni.

Do zawodów zgłosiło się ponad 100 zespołów, w tym goście z Czech. Patronat medialny nad zawodami objęły wszystkie media lokalne, a także wiele ogólnopolskich, a swoistą wisienką na torcie będzie transmisja na żywo w telewizji Motowizja. Już na dwa tygodnie przed zawodami większość noclegów w powiecie suskim była wypełniona po brzegi, a wiele przyjezdnych zostaje na dłużej, by później zwiedzać turystycznie okolice.

– Chcemy, by rajd był przyjemnością nie tylko dla zawodników, ale także dla mieszkańców, dlatego nasze działania skierowane są również na poprawę jakości lokalnych dróg. Ze środków rajdu poprawiona została m.in. droga Bielasy-Zalas, która z całą trasą również po rajdzie przejdzie inspekcję i z pewnością przyda się jako fajny łącznik pomiędzy Grzechynią a Zawoją. Oczywiście rajd jest w pełni zabezpieczony i organizowany zgodnie z prawem, a do jego organizacji pozytywne opinie wydało blisko dziesięć instytucji. To wielkie wydarzenie, które promuje nasz region na szeroką skalę i napędza ruch turystyczny. Już teraz dziękuję wszystkim mieszkańcom za przychylność, zrozumienie i pomoc, którą otrzymujemy. W organizacji uczestniczy blisko 200 osób, które robią wszystko, aby te dwa dni były świętem motoryzacji – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego, Gabriel Borowy.

Organizatorzy zwracają się do wszystkich, aby słuchali poleceń zabezpieczających i w razie pytań lub wątpliwości kontaktowali się z nimi. Na rajdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo!

W piątek (30.07) odbędzie się ceremonia startu i pierwszy odcinek specjalny, którego start zlokalizowany został na Rynku w Makowie Podhalańskim. Tam czekać będą także dodatkowe atrakcje: profesjonalne symulatory jazdy rajdowej czy wystawa samochodów amerykańskich. Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00.

Sobota to dwa odcinki specjalne (z Zawoi Przysłop przez Bielasy do Grzechyni i z Grzechyni przez Carchlę do Suchej Beskidzkiej). Strefa serwisowa wraz z symulatorami i zlotem foodtrucków zlokalizowana będzie na placu targowym w Suchej Beskidzkiej, przez cały dzień. Pierwsze załogi zaczną zjeżdżać na metę pod suskim Zamkiem około godziny 16:30, a ceremonia wręczenia pucharów rozpocznie się o 19:30 na zamkowym dziedzińcu.

Informacje o rajdzie: https://rajdmalopolski.pl/kibice/

Informacje dla mieszkańców: https://rajdmalopolski.pl/mieszkancy/

Sponsorem tytularnym rajdu jest firma Valvoline. Patronat nad rajdem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Starosta Suski Józef Bałos, Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt i Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk. Partnerami zawodów są: VD, Województwo Małopolskie, Powiat Suski, Electris, Auto-Classic, Pochłopień, Akces, Firma Budowlana Lichosyt, Blachdom Plus, Drewmax, Lurka, Litdrew.pl, Auto-serwis Jancarz, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, BSG Parts, Honda Kolaczek, Auto Lux, Akces Plast, Mosur Warsztat, HyperNET Kopalnia Kamienia Osielec S.A., Niwa Osielec, Gummi Serwis, Kolor Plus Studio oraz Sużyw. Patronat medialny objęły redakcje: Motowizja, Motorsport.com, Rallypl.com, Rally and Race, inMotorsport.tv, Radiostrada, Moto Radio, Kronika Beskidzka, Sucha24.pl, PowiatSuski24.pl, malopolskaonline.pl oraz suskiDlaWas.info.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion.

Harmonogram czasowy Valvoline Rajdu Małopolski 2021

30.07.2021 r.

19:30 – Start Honorowy, Maków Podhalański – Rynek
19:35 – OSS 1 – Maków Podhalański (2,42 km)

31.07.2021 r.

09:00 – Serwis A, Plac Targowy Sucha Beskidzka
09:43 – OS 2 – Przysłop (3,2 km)
09:58 – OS 3 – Sucha Beskidzka (3,0 km)

11:58 – Serwis B, Plac Targowy Sucha Beskidzka
12:56 – OS 4 – Przysłop (3,2 km)
13:11 – OS 5 – Sucha Beskidzka (3,0 km)

15:11 – Serwis C, Plac Targowy Sucha Beskidzka
16:09 – OS 6 – Przysłop (3,2 km)
16:24 – OS 7 – Sucha Beskidzka (3,0 km)

16:36 – Meta rajdu, Zamek Suski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments