Znamy harmonogram 3. Rajdu Polski Historycznego

Znamy harmonogram 3. Rajdu Polski Historycznego

3. Rajd Polski Historyczny stanowić będzie rundę FIA Trophy dla rajdów na regularność (FIA Trophy for Historic Regularity Rallies 2014), a także rundę Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w rajdach na regularność. Impreza zagościła po raz pierwszy w kalendarzu FIA Trophy, a znalazła się wśród takich klasyków jak Historic Acropolis Rally czy Rally Costa Brava. Kalendarz składa się z ośmiu rund w Grecji, Włoszech, Hiszpanii (po dwie rundy), Wielkiej Brytanii i oczywiście w Polsce. Kawalkady nie zabraknie w Makowie Podhalańskim, w którym firma GB Promotion planuje stworzyć duże wydarzenie zwane Miasteczkiem Rajdowym!

Zawodnicy rozpoczną zmagania od startu z krakowskiego Rynku w czwartek, 4. września od 17:30. Etap piątkowy składał będzie się z ośmiu prób w okolicach Łapanowa, Białki Tatrzańskiej, Zakopanego i zakończy się w Wieliczce. Sobotni etap prowadzić będzie z Wieliczki i to ten dzień interesuje nas najbardziej. Pierwsza próba to trasa z Konarów do Głogoczowa, kolejna to Izdebnik – Zembrzyce. Po mecie tej próby zawodnicy zjadą na postój w Makowie Podhalańskim (godzina 10:00, po 30. minut każda z załóg). Po przerwie pokonane zostaną próby Maków Podhalański – Sucha Beskidzka, Sucha Beskidzka – Stryszawa Górna, Kuków – Sucha Beskidzka i Zembrzyce – Izdebnik, a etap zakończy się w karczmie w Krzywaczce. Etap trzeci będzie dokładnie taki sam jak drugi – z przerwą w Makowie Podhalańskim o godzinie 22:00. Metę zaplanowano na godzinę 15:00 w niedzielę, na placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem.

Już teraz zapraszamy wszystkich na 3. Rajd Polski Historyczny, szczególnie do Miasteczka Rajdowego w Makowie Podhalańskim (6. września, sobota). Zachęcamy także partnerów do współpracy reklamowej i nie tylko, więcej informacji udzielamy pod telefonem oraz e-mailem.

Zobacz harmonogram czasowy 3. Rajdu Polski Historycznego