Znamy harmonogram 3. Rajdu Polski Historycznego

3. Rajd Polski Historyczny stanowić będzie rundę FIA Trophy dla rajdów na regularność (FIA Trophy for Historic Regularity Rallies 2014), a także rundę Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w rajdach na regularność. Impreza zagościła po raz pierwszy w kalendarzu FIA Trophy, a znalazła się wśród takich klasyków jak Historic Acropolis Rally czy Rally Costa Brava. Kalendarz składa się z ośmiu rund w Grecji, Włoszech, Hiszpanii (po dwie rundy), Wielkiej Brytanii i oczywiście w Polsce. Kawalkady nie zabraknie w Makowie Podhalańskim, w którym firma GB Promotion planuje stworzyć duże wydarzenie zwane Miasteczkiem Rajdowym!

Zawodnicy rozpoczną zmagania od startu z krakowskiego Rynku w czwartek, 4. września od 17:30. Etap piątkowy składał będzie się z ośmiu prób w okolicach Łapanowa, Białki Tatrzańskiej, Zakopanego i zakończy się w Wieliczce. Sobotni etap prowadzić będzie z Wieliczki i to ten dzień interesuje nas najbardziej. Pierwsza próba to trasa z Konarów do Głogoczowa, kolejna to Izdebnik – Zembrzyce. Po mecie tej próby zawodnicy zjadą na postój w Makowie Podhalańskim (godzina 10:00, po 30. minut każda z załóg). Po przerwie pokonane zostaną próby Maków Podhalański – Sucha Beskidzka, Sucha Beskidzka – Stryszawa Górna, Kuków – Sucha Beskidzka i Zembrzyce – Izdebnik, a etap zakończy się w karczmie w Krzywaczce. Etap trzeci będzie dokładnie taki sam jak drugi – z przerwą w Makowie Podhalańskim o godzinie 22:00. Metę zaplanowano na godzinę 15:00 w niedzielę, na placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem.

Już teraz zapraszamy wszystkich na 3. Rajd Polski Historyczny, szczególnie do Miasteczka Rajdowego w Makowie Podhalańskim (6. września, sobota). Zachęcamy także partnerów do współpracy reklamowej i nie tylko, więcej informacji udzielamy pod telefonem oraz e-mailem.

Zobacz harmonogram czasowy 3. Rajdu Polski Historycznego